Destek Hattı: 0 264 777 19 05
Takip Edin:

Personel Takip Sistemleri

Buradasınız:

Parmak İzi Terminalleri

PDKS kısaltmasının anlamı Personel Devam Kontrol Sistemi ifadesinin kısaltılmış halidir. İşletmelerde, şantiyelerde, fabrikalarda firmaların çalışma politikalarına göre personelin normal mesai, fazla mesai, eksik çalışma gibi puantaj parametrelerini hesaplayan otomasyon sistemine kısaca pdks adını veriyoruz. Bu otomasyon sisteminin ana elemanı pdks yazılımıdır.Yardımcı geçiş kontrol sistemi elemanları ise personel devam takip sistemi cihazları yani giriş-çıkış terminalleridir. Personel Devam Kontrol Sistemleri kullanım alanları ofislerden fabrikalara, otellerden hastanelere geniş bir yelpazeyi kapsar.

PDKS kısaltmasının ingilizcesi ise Personnel Attendance Control System şeklindedir. Personel takip sistemi ne kadar kolay kullanıma sahipse o kadar hızlı şekilde personel bilgilerine ulaşılabilir.

PDKS'yi tüm kamu PDKS uygulamalarında kullanabilirsiniz. İşgücü kaybını minimuma düşürmek için personelin kontrol ve takibinin etkin bir şekilde yapılmasını sağlayan PDKS'yi hastaneler (devlet, özel), belediyeler, il özel idareleri, kaymakamlıklar, sağlık ocakları, il sağlık müdürlükleri, il eğitim müdürlükleri gibi kurumlarda başarılı bir şekilde sisteme entegre edebilir.

Yüz Tanıma Sistemleri

Yüz tanıma teknolojisi minimum düzeyde sorun üreten ve en hızlı biyometrik teknolojidir. En belirgin bireysel kimlikle çalışır: İnsan yüzü.

Yüz tanıma alanındaki yapılan çalışmalarda alınan başarıların neticesinde yüz tanıma teknolojisi son yıllarda büyük atılım göstermiştir. Yüz tanıma teknolojisi ile kart kaybetme, şifre unutma gibi sıkıntılar tamamen ortadan kalkmış ve kullanıcılar için büyük bir kullanım kolaylığı sağlanmıştır.

İnsanların ellerini bir okuyucuya yerleştirmeleri ya da gözleriyle bir tarayıcıya bakmak zorunda olmaları yerine yüz tanıma sistemi belirlenen alanlarda kişilerin resmini sessizce çeker. Hiçbir engelleme ya da gecikme olmamakla beraber şahıslar çoğu zaman durumun farkında bile değildir. Gözetlendiklerini ya da özellerine girildiklerini düşünmezler.

Yüz tanıma sistemi bir dijital video kamera ile bir kişinin yüz görüntülerini analiz eder. Gözler, burun, ağız ve çene kenarlarındaki mesafeler de dahil olmak üzere bütün yüz yapısını ölçer. Bu ölçümler bir veritabanında saklanır ve bir kullanıcı kamera önüne geldiği zaman yapılacak karşılaştırmalar için kullanılır.

Her yüz farklı karakteristik özelliklere sahiptir. Her insan yüzü yaklaşık 80 düğüm noktasına sahiptir. Yüz tanıma teknolojisiyle gözler arasındaki mesafe, burun genişliği, göz çukurlarının derinliği, elmacık kemiklerinin şekli, çene hattının uzunlukları vs. ölçülür.

Kartlı Geçiş Sistemleri

Access kontrol sistemi, geçiş kontrol sistemi olarak da adlandırılan kartlı geçiş sistemlerine işyerlerinde, fabrikalarda insanların giriş ve çıkışlarını kontrol altına alınması için ihtiyaç duyulmuştur. İşletmenizde kontrol edilmesi ve yetkilendirilmesi istenen bir bölümden geçmesine izin verdiğiniz özel ya da görevli kişilerin dışında tüm diğer kişilerin geçiş yapmasını engeller. Kartlı geçiş sistemleri aracılığıyla yapılan tüm giriş-çıkış hareketleri bilgisayar ortamına kaydedilir ve detaylı denetleme/raporlama sağlanır. İstenildiği anda kimlerin ne zaman hangi kapıdan giriş-çıkış yaptığını rapor halinde çıktısını verir.

Kartlı Geçiş Sisteminin Kullanım Alanları;

Kart kontrollü geçiş sistemleri yemekhane kontrol sistemlerinde, personel devam kontrol sistemlerinde, erişim kontrol sistemlerinde, Firmalar, Fabrikalar, İş Hanları, Ofisler, Depo, Özel Bölümler, Asansörler , Siteler, Plazalar tarafından kullanılır.

Bekçi Tur Kontrol Sistemi

Devriye tur sistemi: Belirli alanların, belirlenen zaman aralıklarında kontrol edilip edilmediğini tespit etmek, güvenlik görevlilerinin görevleri süresince belirlenen bölgeden ayrılmadan bölgenin kontrolünü sağlaması amacıyla kurulan sistemlerdir.

Sistem; akıllı kalem,güvenlik tomu,kontrol noktası ve kontrol programı olmak üzere 4 elemanla istenilen raporu hazırlar. Çalışma prensibi;Güvenlik görevlisi kendisine verilen tomu akıllı kaleme bir kez okutarak göreve kimin başladığını belirler ve görev süresince belirlenen alandaki kontrol noktalarını belirlenen sıraya göre akıllı kaleme okutarak bölgedeki kontrol edilen noktaları rapora hazır hale getirir.

Belirli periyotlarda (günlük,haftalık veya aylık) akıllı kalem bilgisayara bağlanarak bölgenin hangi saatlerde kimler tarafından kontrol edildiği raporlanır.

Akıllı Kalemden Alınabilecek Raporlar

Akıllı kalem bilgisayara bağlandıktan sonra kontrol programı açılarak seçilen iki zaman dilimi arasında;

  • Güvenlik görevlisi belirlenen noktaları hangi tarih ve saatlerde kontrol etmiş?
  • Güvelik görevlisi ne kadar zaman boş kalmış? (tur atmamış)
  • Bölgeyi hangi görevliler dolaşmış?
  • Güvenlik görevlisi kendisine belirtilen tur saatlerini kaç kez ihlal etmiş?
  • Bölgedeki herhangi bir noktaya kaç dk arayla uğranmış, o nokta kaç dk boş kalmış?

Program bu raporların hepsini tek rapor halinde verebildiği gibi tarihe,görevliye,noktaya,vardıyaya görede ayrı ayrı verebilmektedir.

Gerçekten güvende misiniz? Ücretsiz keşif için tıklayın...

Besis Güvenlik Hakkında

Nisan 2008 tarihinde kurulan firmamız aynı sektörde geçmişten gelen deneyimini kullanarak müşteri memnuniyeti, kalite hizmet anlayışı, samimi ve çözüm odaklı çalışmaları sonucunda Sakarya'da ve ulusal bazda önde gelen firmalar arasına girmiştir.

Bize Ulaşın
  • Adres: Mithatpaşa Mah. Adnan Menderes Cad.
    No:154/A Adapazarı / SAKARYA
  • Tel: 0 264 777 19 05
  • Email: info@besis.com.tr