Destek Hattı: 0 264 777 19 05
Takip Edin:

Akıllı Ev Sistemleri

Buradasınız:

Başlangıçta tek heceli, basit bir cümle gibi dursa da “ev “ dediğimiz yapılar birçok kavramı içine almaktadır. Aile, huzur, yuva, mutluluk, saadet…

Peki evlerimizin akıllı olması bize neyi ifade eder ve ne gibi avantajlar sağlar?

Akıllı ev özellikleri nelerdir? Günümüzde aydınlatma, televizyon, telefon her evde bulunmaktadır. Akıllı evler teknolojisi ilk çıktıklarında modern teknolojinin mucizeleri olaran görünen bu luksleri artık bu günün gereklikleri haline gelmiştir. Şimdilerde gerçek lüksü tüm ihtiyaçlarımızın istediğimiz anda ve istediğimiz şekliyle gerçeklesmesi olarak tanımlayabiliriz. Geçmişte ancak sihirli bir dokunuşla yapabileceklerimiz akıllı evler sayesinde artık parmaklarımızınızın ucunda.

Akıllı Evler Hakkında Bilgi

Akıllı ev veya ev otomasyon sistemi ile ne demek istiyoruz. Aşağıda gördüğünüz bilgisayar evinizi programlamak ve evinizi kontrol etmek için ihtiyacınız olan tek şey bu dokunmaktik ekrandadır. Ve artık gördüğünüz bu dokunmatik ekran sayesinde programlanıp kontrol edilebilir. Bu sistemin görünen yüzüdür, asıl sistemin beynini görmüyorsunuz. Asıl beyin dolabın arkasında, merdiven altında veya tesisat odanıza gizlenmiştir. Bu gördüğünüz dokunmatik ekran sistemin kontrol merkezidir. Bu ekrandan evinizin her köşesini kontrol edebilirsiniz.

Evlerimizde yaşarken bazı standart ihtiyaçlarımız vardır. Güvenlik, ısıtma , aydınlatma, havalandırma gibi. Bunlar bizlerin konforunu etkileyen unsurlardır ve her kullanıcı bulunduğu mekanda bu gibi faktörlerin tamamlanması için uğraşır. İşte tüm bunları bizler için yapan bir sistem bulunmaktadır akıllı evlerde. Akşam olup hava kararınca evin tüm perdelerini kapatabilir, siz koltuğunuzda uyuyup kalmışken televizyonu kapatabilir, alt katlardaki güvenlik sisteminin devreye sokabilir, sabah siz kahvaltnızı hazırlamaya başlamadan önce kahve makinenizi çalıştırabilir ve bunları sizin verdiğiniz komutlarla yapan bir otomasyon sistemi mevcuttur.

Alarm tuş takımını kullanarak alarmı çalıştırabilirsiniz. Hareket sensörleri otomatik olarak evinize izinsiz girişlerine karşı alarmı aktif hale getirir. Ayrıca ısıtma sistemlerinide ayarlarlar. Akıllı ev otomasyonları bahçenizin sulanmaya ihtiyacı olduğunu bile anlayabilir. Tatilde panjurları ve ışıkları kapatarak sizin evde olduğunuzu hissettirir hırsızlara karşı. Eğer biri sizin evinize girmeye çalışırsa sizi ve güvenik şirketini telefondan bildirir. Kısa akıllı ev sistemleri ile istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz.

Günümüzde akıllı bina otomasyonları konusunda yenilikçi akıllı ev projeleri sunan firmalar daha çevreci binalar üretme yolunda adım adım ilerliyorlar. Daha az karbondioksit salınımı yapan ve doğayla daha barışık evler. Evet, kulağa oldukça hoş geliyor. Böylece akıllı telefonlar gibi akıllı evler de gelecek yaşamımızın bir parçası olacak gibi.

Gerçekten güvende misiniz? Ücretsiz keşif için tıklayın...

Besis Güvenlik Hakkında

Nisan 2008 tarihinde kurulan firmamız aynı sektörde geçmişten gelen deneyimini kullanarak müşteri memnuniyeti, kalite hizmet anlayışı, samimi ve çözüm odaklı çalışmaları sonucunda Sakarya'da ve ulusal bazda önde gelen firmalar arasına girmiştir.

Bize Ulaşın
  • Adres: Mithatpaşa Mah. Adnan Menderes Cad.
    No:154/A Adapazarı / SAKARYA
  • Tel: 0 264 777 19 05
  • Email: info@besis.com.tr